// Revoke consent before 'init' is called fbq('consent', 'revoke'); fbq('init', '<1751628081702672>'); fbq('track', 'PageView'); // Once affirmative consent has been granted fbq('consent', 'grant');

INDIBA RF

Elektrooniline rekuperaator

on elektrokosmeetika aparaat, mis kasutab 0,5 MHz-ise raadiosagedusega* tekitatud lokaalset, kontrollitud temperatuuriga hüpertermiat** järgmiste iluvigade raviks:

\

Kortsude ravi

\

Akne ravi

\

Juuste väljalangemisvastane ravi

\

Nahalõtvuse ravi

\

Rindade pinguldamine

\

Armide ravi

\

Tselluliidi ravi

TÖÖPÕHIMÕTE

Inimorganismile täiesti kahjutu raadiosagedusvool (kõrgsagedusvool 0,5MHz) muudab kehasisese külma temperatuuri kehasiseseks normist kõrgemaks temperatuuriks, kuid mitte kõrgemaks kui 41-42 kraadi C (piirkonniti 44-45 kraadi C).

Raadiosagedus 0,5 MHz põhjustab endogeense (keha enda poolt tekitava)temperatuuri tõusu ilma veemolekulide hõõrdumise tulemusena tekkiva „soojuse“ tootmiseta.

Elektrooniline Rekuperaator koosneb kahest erinevast süsteemist:

· CAPACITIVE ELECTRIC TRANSFER (CET) – mahtuvuslik elektriülekanne

· RESISTIVE ELECTRIC TRANSFER (RET) – takistuslik elektriülekanne

\

CET

CET põhineb kondensaatori*** efektil. Kondensaatoril on 2 plaati – esimene – aktiivplaat (aktiivelektrood) mida liigutatakse kehal – on kaetud isoleeriva kihiga, mis seetõttu käitub dielektrikuna. Kondensaatori teiseks plaadiks on patsient ise st, et elektrilaengud kogunevad aktiivelektroodi ja patsiendi naha ülemise osa vahele. Patsient on ühendatud vastuvõtuelektroodiga (passiivne-liikumatu plaat). Vastuvõtuelektrood paigutatakse aktiivelektroodist teisele poole keha. Raadiosageduse generaatorist väljalastav raadiosageduslik (kõrgsageduslik) elektrivool läbib aktiivelektroodi dielektriku, sealt edasi erinevad koed, jõudes lõpuks vastuvõtuelektroodini välja, mis omakorda sulgeb elektrilise vooluringi. Raadiosagedusvool läbib naha sees olevad koed, tõstes nende temperatuuri normist kõrgemale tasemele.

\

RET

RET põhineb samuti kondensaatori efektil. Kuid erinevus CET-ist seisneb selles, et aktiivelektrood ei ole kaetud isoleeriva kihiga. See võimaldab raadiosagedusvoolul (kõrgsagedusvoolul) otseselt tungida sügavamale keha sisse (kuna aktiivelektrood ei dielektrik). RET-il on kondensaatori teiseks plaadiks patsiendi keha osad – luud, kõõlused, sidemed, mis on suurima elektrilise takistusega (luud, liikmed, kõõlused käituvad dielektrikuna nagu ka CET-i isoleeriv materjal, mis katab aktiivelektroodi). See tähendab, et elektrilaengud kogunevad aktiivelektroodi ja suurima takistusega kehaosade vahele.

Kuigi CET-i raadiosagedusvool (kõrgsagedusvool) läheb läbi igast keha osast, teeb ta seda väiksema energiaga kui RET. See tähendab, et RET-il on raadiosagedusliku elektrienergia muundumise määr kehasiseseks (normist kõrgemaks) temperatuuriks kehapinna ühiku (cm3) kohta palju suurem. Seetõttu kasutatakse esmalt CET-i, tehes esialgse drenaazi ning seejärel juba RET-i, tehes täieliku, sügava ravi.

SOOJUSE MÕJU

Raadiosagedusvoolu (kõrgsagedusvoolu) liikumiskiirus keha ravitavas piirkonnas sõltub keha kudede elektritakistuse määrast. Veresoonterikas kude on luukoest elektrit paremini juhtiv ja seepärast saab veresoonterikas piirkond rohkem kõrgsagedusvoolu ja seeläbi genereerib seal ka rohkem soojust.

Veri transpordib soojust naaberpiirkondadesse nagu liigesed, mis ei genereeri neis soojust nende luustruktuuri tõttu. Verevool tekitab jahutava efekti, mis võimaldab hoida soojust talutavates piirides.

Raadiosagedusravi bioloogilised mõjud:

\

Parandab vere-ja lümfiringet – vasodilatsiooni efekt – suureneb vere hapnikuga varustatus ja ja väheneb kudede happelisus.

\

Parandab venoosset drenaazi ja
vähenevad tursed põletikulistes piirkondades.

\

Suureneb rakumembraanide labilaskvus,
mis võimaldab rakkude kiiremat ainevahetust.

\

Kiirendab armide paranemist.

\

Stimuleerib immuunsusüsteemi ja vähendab vabu radikaale.

\

Elustab rakke, pinguldab olemasolevat
kollageeni ja stimuleertib uue kollageeni taastootmist.

KOKKUVÕTE

Raadiosagedusravi on suhteliselt uudne ravimeetod kosmeetikas. See võeti kasutusele Hispaania firma Indiba poolt 1985.a.

Raadiosagedusravi võimaldab stimuleerida nahaaluseid kudesid ilma naha ülemiste kihtide soojendamiseta. Seetõttu on põletused ja teised ohud (pigmendilaigud) välistatud. Selline ravi on väga efektiivne, kuna see tehnoloogia haarab naha pinna, aga soojendab üles sügavamad nahakihid. Seejuures toimub nahakudede soojendamine mitte eksogeensel (kehavälisel), vaid endogeensel (kehasisesel) moel. See tähendab, et raadiosageduse generaator (elektrooniline rekuperaator) ei tooda mitte soojust, vaid annab inimese ajule informatsiooni, et keha soojuse äraandmine on suurem keha soojusproduktsioonist ehk teiste sõnadega – inimese soojusbilanss on tasakaaalust väljas. Sellise info töötlemise tulemusena hakkab aju soojusbilanssi reguleerima, tõstes kehasisese temperatuuri normist kõrgemale. Selle tulemusena tekib nn kunstlik palavik, mis käitub kui naha noorendaja.

See meetod on kasutusel mitmetes maailma juhtivates ilukliinikutes, näiteks

Hispaanias (Marbella Incosol Medical SPA), Itaalias (Unibell), Austraalias, Jaapanis, Hongkongis ja mujal.

*Raadiosagedus (kõrgsagedus) on raadioalainetes olevate võngete arv ajaühikus;

Herts on raadiolainete võnkesageduse ühik; 1Hz on 1võnge/sekundis; 0,5MHz on 500 000Hz. Raadiolained on elektromagnetilised lained, mida kasutatakse nii raadiotehnikas kui ka meditsiinis ja kosmeetikas.

*Hüpertermia – keha kõrgenenud temperatuur, mis on keha üks tugevamaid kaitsemehhanisme haiguste vastu. Palaviku korral tõuseb kehatemperatuur normist kõrgemale, et hävitada haigusetekitajad ja eemaldada organismist jääkained.

***Kondensaator on kahest elektroodist ja nendevahelisest dielektrikukihist koosnev seade.

Kondensaatori ülesanne on elektrilaengute kogumine ja lühiajaline säilitamine ehk kondenseerimine. Kondendaatoreid iseloomustav suurus on mahtuvus